دوشنبه, 1 مهر 1398
عنوان : توضیحات مركز بهداشت خوزستان در خصوص بروز موارد اسهالی در "رفیع"
کد خبر : ۷۸۷۶۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ 
ساعت : ۱۲:۵۴:۲۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روبط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه، دکتر سید مهدی حسینی‌زاده رئیس مرکز بهداشت خوزستان در خصوص بروز بیماری‌های روده‌ای در شهر رفیع از توابع شهرستان هویزه اظهار داشت: از تاریخ 14 تا ۱۹ مردادماه در رفیع ۲۲ نفر با عارضه اسهالی به مراکز درمانی مراجعه کردند که از سه نفر از این افراد در مراکز درمانی بستری شدند.

وی افزود: این سه بیمار در چند روز گذشته از مراکز درمانی مرخص شدند و حال همگی آنان خوب است‌. و پس از آن، از ۱۹ مردادماه تاکنون هیچ مورد جدیدی از این عارضه در منطقه اتفاق نیفتاده است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به مشکلات موجود در این منطقه، گفت: دلیل اصلی بروز موارد اسهالی در رفیع، سرریز فاضلاب در شهر بوده است که این سرریز به دلیل نشست لوله فاضلاب به طول ۲ کیلومتر رخ داده است.

وی تصریح کرد: اکثر افرادی که در روزهای گذشته در رفیع به عارضه اسهالی مبتلا شدند، کودکانی بودند که در مجاورت محل‌های سرریز فاضلاب مشغول بازی بوده اند. که با حضور کارشناسان بهداشتی، نمونه‌برداری موارد اسهالی انجام شده و آموزش های لازم نیز به خانواده ها و افراد بصورت چهره به چهره ارائه شده است.

حسینی‌زاده بیان کرد: هر چند در این منطقه آهک‌پاشی و لایروبی جوی‌های روباز انجام شده اما آهک‌پاشی باید به صورت مستمر انجام شود.

وی با اشاره به وضعیت سلامت آب شهر رفیع عنوان کرد: نمونه‌برداری و کلرسنجی آب این شهر انجام شده و در بررسی‌ها هیچ مشکلی در زمینه آلودگی آب وجود نداشته است اما بحث فاضلاب کماکان وجود دارد و باید به صورت اساسی این مشکل حل شود.بازگشت                    نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
V5.1.0.0